VI Edycja Halowej Piłki Nożnej

 

 

 

W dniu 11.02.2012 r. Ratownicy z Koszalińskiego Sztabu Ratownictwa , czuwali nad bezpieczeństwem zawodników występujących tego dnia na parkiecie , Hali przy ulicy Fałata , w VI edycji Halowej piłki nożnej której organizatorem jest towarzystwo krzewienia kultury fizycznej Koszalin.

 

 

Podczas imprezy nasi ratownicy nie musieli interweniować zbyt często . Turniej trwał w godzinach miedzy 11. 00 - 20. 00 podczas którego zaprezentowało się kilka amatorskich drużyn między innymi KMP Koszalin , czyli Komenda Miejska Policji w Koszalinie czy też Biedronka .

Zlot Pojazdów Militarnych Borne Sulinowo , zabezpieczenie

 

 

W dniach 16 - 19  sierpnia  2012 r. ratownicy z Koszalińskiego Sztabu Ratownictwa , oraz Społecznej Grupy Ratowniczej ze Szczecina dbali nad bezpieczeństwem uczestników IX Zlotu Pojazdów Militarnych Borne Sulinowo , pod nazwą  ,, GĄSIENICE I PODKOWY ‘’ . Przebieg Zlotu :

16 sierpnia 2012 r. Czwartek :

13.00  Msza Św. w Kościele w Bornem Sulinowie . 16.00 uroczyste otwarcie Zlotu z przeglądem grup uczestników , wciągniecie flagi państwowej na maszt , z udziałem kompanii honorowej Wojska Polskiego i Orkiestry Garnizonowej ze Szczecina (wg ceremoniału wojskowego) . 17.00 do końca dnia - jazdy sprzętu po „ Tankodromie ” , w tle muzyka mechaniczna z melodiami wojskowymi . 20.00 występ zespołu  „ MAKO BAND ”

Czytaj więcej: Zlot Pojazdów Militarnych Borne Sulinowo , zabezpieczenie

Super-moto , zabezpieczenie

 

 

 

W niedzielę (12 sierpnia) nasi ratownicy zabezpieczali IV rundę Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto odbywającą się w koszalińskim Motoparku . W treningach oraz wyścigach trzech klas: klasy C1 PP, C2 PP i S2 MP startowali zawodnicy z Polski jak i z zagranicy .

Dzięki pełnemu profesjonalizmowi (nie liczy się tylko szybkość ale również technika i bezpieczeństwo jazdy) okazanemu przez uczestników nie odnotowaliśmy groźnych wypadków . Zawodnicy szalejąc na torze piaszczystym często przewracali się z motorów , lecz nie były to niebezpieczne upadki na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało . Udzieliliśmy tylko kilka porad i konsultacji medycznych dotyczących urazów, które najczęściej spotykają uczestników tej dyscypliny motosportu .

Woodstock - zabezpieczenie medyczne imprezy

 

 

 

Przełom lipca i sierpnia był dla nas- Ratowników Koszalińskiego Sztabu Ratownictwa- pracowity. 31 lipca rano wyjechaliśmy bowiem do Kostrzyna nad Odrą by tam, wraz z innymi ratownikami z całej Polski czuwać nad bezpieczeństwem uczestników XVIII Przystanku Woodstock.

Nasi ratownicy stworzyli trzy zespoły wyjazdowe , które zabezpieczały miasto Kostrzyn, pole Woodstock’owe oraz wspierali Pogotowie Ratunkowe przez całą dobę od 1 do 5 sierpnia .

Czytaj więcej: Woodstock - zabezpieczenie medyczne imprezy

Dni Bobolic , zabezpieczenie medyczne

 

W dniu 21.07.2012 roku ratownicy z Koszalińskiego Sztabu Ratownictwa czuwali nad bezpieczeństwem uczestników XXI dni Bobolic . Obchody dni Bobolic odbyły się w godzinach 12:00 a 17:30 na których miało miejsce Przegląd Rockowy pod nazwa polsko-niemieckie potyczki rockowe  , rock bez granic , który w duszy tak mocno gra .

Po godzinie 18:00 zaś zaczęła się zabawa do białego rana do 3:00 . Cała impreza przebiegła spokojnie bez potrzeby interwencji naszych ratowników .

Zlot motocykli Polanów , zabezpieczenie medyczne

 

 

 

W dniach 13-15.07.2012 roku nasi ratownicy z Koszalińskiego Sztabu Ratownictwa czuwali nad bezpieczeństwem uczestników XXIV ZLOTU MOTOCYKLI NAD ZALEWEM .Impreza przebiegła spokojnie bez potrzeby częstych interwencji naszych ratowników , oprócz zdarzenia na początku imprezy gdy wezwano nas do motocyklisty który uległ wypadkowi po którym doznał urazu kręgosłupa i musiał trafić do szpitala .

 

Zlot motocykli to nie tylko pokaz czy przejazdy po przygotowanym torze ale również występy zespołów muzycznych takich jak : NADMIAR , DONT STOP QUEEN , BIG CYC , COCHISE , STRACHY NA LACHY , CZTERY SZMERY . Atrakcją ostatniej nocy był pokaz laserowo-pirotechniczny , który ściągnął tłumy widzów a zachwytom nie było końca .